Що треба знати про Іловайську трагедію

24 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення 29 серпня Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Дата приурочена до дня виходу з оточення в Іловайську 29 серпня 2014 року, дня найбільших втрат української армії на Донбасі…

Що треба знати про Іловайську трагедію:

  1. Унаслідок підступного введення 24 серпня 2014 року російських військ на нашу територію українські військовослужбовці, добровольці й мобілізовані потрапили в оточення та під вогонь ракетно-артилерійських систем. Іловайськ став точкою відліку чи межею, після якої АТО закінчилось і всім стало зрозуміло: проти України воюють російські війська, які в безкрайніх полях під Іловайськом втратили останні краплі совісті та військової і людської честі.
  2. Подіями серпня 2014 року нині маніпулюють багато зацікавлених сторін для досягнення власних інтересів: хтось для виправдання своїх дій, хтось для дискредитації певних осіб, хтось для відволікання уваги суспільства від якихось важливих подій чи процесів. Утім, такі злочини не мають строку давності ні в моральному, ні в юридичному плані. Рано чи пізно винних покарають.
  3. Іловайська історія для українців – це, з однієї сторони – трагедія, а з іншої – це історія про величезний подвиг дуже багатьох людей. Ми маємо пам’ятати його та вшановувати пам’ять як загиблих, так і тих, кому вдалося вижити.

До вашої уваги інформаційні матеріали до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, над якими працювали співробітники Українського інституту національної пам’яті:

/Files/images/2022/serpen/Screenshot_3.png

Немає ціни героїзму та мужності бійців, які боронять нашу землю нині. Співчуття рідним усіх полеглих воїнів…

/Files/images/2022/serpen/Den-pamyati-zahisnikiv.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 299

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.